Warsztaty dla psiarzy Pomóż psu przetrwać Euro 2012!

Testy sprawdzające wrażliwość psów na nagłe dźwięki i pokonywanie toru zapachowego okazały się największymi atrakcjami warsztatów plenerowych Pomóż psu przetrwać Euro 2012! zorganizowanych w ramach Kampanii Społecznej WYCHOWUJĘ, NIE TRESUJĘ przez Agencję Jarosława Szczepańskiego SJ Consulting i Szkołę dla Psów AZORRES.

Aneta Awtoniuk behawiorystka i trenerka psów, ekspertka merytoryczna Kampanii opowiedziała o psich zmysłach, które – jako bardziej wrażliwe niż ludzkie – sprawiają, że czas Mistrzostw związany z hałasem i mnóstwem niezwykłych emocji jest dla psów trudny do zniesienia.

Odpowiadała także na pytania właścicieli psów podpowiadając rozwiązania problemów z ich zachowaniem. Najczęściej pojawiały się tematy związane z pozostawaniem psów w samotności w domu oraz z agresją wobec innych czworonogów. Opiekunowie pytali też o najlepsze dla ich zwierzaków zabawy.

Opiekunowie czworonogów nauczyli się nowych, stymulujących zabaw, które nie pobudzają zwierzaków, a zapewniają im wyładowanie energii oraz aktywizują umysł. Szukanie ukrytych smakołyków okazało się atrakcyjne nie tylko dla psów, ale także dla zgromadzonych widzów, szczególnie dzieci! Psiaki pokonywały smakołykowy tor zapachowy, odnajdując schowane przekąski.

Każdy właściciel psa mógł pod okiem trenera przeprowadzić test na wrażliwość swojego pupila na nagłe dźwięki i dowiedzieć się, co zrobić, żeby jego zwierzak łagodniej znosił wybuchy fajerwerków czy dźwięki trąbek kibiców.

Byli psiarze, były psy, było miło!