Badania

11 czerwca 2011 Wolontariusze i organizatorzy Kampanii Społecznej WYCHOWUJĘ, NIE TRESUJĘ rozpoczęli w całej Polsce badanie problemów Polaków z psami. Badania zakończyły się w grudniu 2012.

Właściciele psów odpowiadali na pytania nie tylko o ich subiektywnie odczuwane problemy z psami, ale także o metody wychowania oraz szkolenia psa i stosowane na co dzień akcesoria, typu smycze, szelki itp.

Przygotowujemy statystyki z ankiet badawczych i gdy tylko je opracujemy, natychmiast opublikujemy!

***

Aktualizacja 15.07.2011 – każdy z Wolontariuszy ma już aktywny pełny dostęp do Ankiet badawczych on-line. Zaczynamy uzupełnianie danych o problemach Polaków z psami na platformie internetowej Kampanii.

***

11 czerwca 2011 rozpoczęło się ogólnopolskie badanie problemów Polaków z psami. Badania są elementem kampanii społecznej WYCHOWUJĘ, NIE TRESUJĘ.

Do 22 sierpnia 2011 w całej Polsce zostaną przeprowadzone ankietowe rozmowy z właścicielami psów. Oprócz „metryczki” psa, czyli wieku, rasy, miejscowości zamieszkania zapytamy o problemy z psem, a także o metody wychowania i stosowane na co dzień akcesoria.

Zapraszamy, dołącz do nas jako wolontariusz.

Jeśli chcesz koordynować badania w swoim regionie, przyślij swoje zgłoszenie badania@WychowujeNieTresuje.pl, podając imię, nazwisko, miejsce zamieszkania wraz z województwem, datę urodzenia i telefon kontaktowy.

Będziemy się kontaktować w kolejności nadsyłania zgłoszeń.

Wolontariusze do prowadzenia i koordynowania badań powinni być pełnoletni.

 

Jak może pomóc w Kampanii osoba niepełnoletnia?

Jednak dla osób niepełnoletnich także mamy propozycję. W dziale DO POBRANIA znajdują się mini-plakaciki w formacie a4 do wydrukowania na zwykłej czarno-białej drukarce. Chcesz i możesz zawiesić informację o Kampanii w gabinecie weterynaryjnym w swojej okolicy, na tablicy ogłoszeń w swoim bloku lub szkole – zrób to.

Nie wieszamy plakacików na drzewach w parku ani w miejscach zabronionych, takich jak przystanki autobusowe, ale wszędzie tam, gdzie można, jak najbardziej TAK! Niech hasłem każdego psiarza będzie od dziś WYCHOWUJĘ, NIE TRESUJĘ. JESTEM OPIEKUNEM, NIE WŁAŚCICIELEM.

 

Jak będą wyglądały rozmowy ankietowe?

Od 11.06.2011 do 22.08.2011 w parkach, laskach i na skwerach w całej Polsce będzie można spotkać Wolontariuszy Kampanii WYCHOWUJĘ, NIE TRESUJĘ z krótką ankietą, która bada problemy z psem. Odpowiedzi na pytania ankietowe zajmują zaledwie chwilę, Wolontariusz chętnie potowarzyszy w spacerze opiekunowi z psem i sam wypełni wszystkie odpowiednie rubryczki. Opiekun psa nie musi niczego uzupełniać ani podawać swoich danych osobowych. Ankieta jest anonimowa, zbieramy wyłącznie informacje o psach.

Zebrane i posortowane statystycznie wyniki Ankiet posłużą do zwiększenia wiedzy o problemach Polaków z psami oraz do określenia tematów bezpłatnych warsztatów dla wszystkich chętnych opiekunów psów, które ruszą jesienią.

Mamy nadzieję na jak największy odzew opiekunów psów. Prosimy serdecznie o współpracę z Wolontariuszami. Ankiety nie będzie można wypełnić w internecie, kontakt z Wolontariuszem jest konieczny.

 

Co robi Wolontariusz?

Wolontariusze, którzy zgłoszą się do pomocy w badaniach (badania@WychowujeNieTresuje.pl), po weryfikacji danych, otrzymają indywidualny kod dostępu do panelu administracyjnego na stronie www.WychowujeNieTresuje.pl Tam, po zalogowaniu się, znajdą gotową do pobrania jednostronicową Ankietę przygotowaną w formacie a4. Należy ją wydrukować i wypełnić wraz z opiekunem psa spotkanym na spacerze. Wolontariusze Kampanii NIE CHODZĄ po domach! Z właścicielami psów rozmawiają wyłącznie za ich zgodą i tylko podczas spacerów.

Wyniki każdej papierowej ankiety Wolontariusz wpisuje w specjalny program dostępny w panelu administracyjnym a wypełnioną kartkę zabezpiecza (np. odkładając do szuflady;)). Po 22 sierpnia, kiedy badania zostaną zakończone, Wolontariusz prześle papierowe ankiety do organizatorów Kampanii – posłużą do weryfikacji danych elektronicznych.

Na tym zakończy się pierwszy etap badań.