Był sobie człowiek

Był sobie człowiek… Człowiek z psem. Człowiek z wiedzą o psach, o ich zachowaniach, zwyczajach i sposobach uczenia się. I tą wiedzą, doprawioną doświadczeniem instruktora szkolenia, dzieli się w cotygodniowych zapiskach o tym, jak zrozumieć psa.

Kolczatka boli! Można inaczej!

Kolczatka boli! Można inaczej! Michał Piróg, Aneta Awtoniuk, Przemek Saleta, TVP2 Pytanie na śniadanie (foto: Maciej Biedrzycki, Agencja Forum)

W Pytaniu na śniadanie w TVP2 podsumowaliśmy badania nad problemami Polaków z psami przeprowadzone w ramach Kampanii WYCHOWUJĘ, NIE TRESUJĘ.

http://pytanienasniadanie.tvp.pl/12124405/gwiazdy-sportu-przeciw-przemocy-wobec-psow

Konferencja prasowa na podsumowanie Kampanii WYCHOWUJĘ, NIE TRESUJĘ

Zakończyły się największe w Polsce badania problemów wychowawczych z psami. Ich prezentacja w warszawskim Centrum Giełdowym stanowiła jednocześnie podsumowanie prowadzonej przez ostatnie dwa lata kampanii „Wychowuję, nie tresuję”.  Czytaj dalej

Podsumowanie ogólnopolskich badań nad problemami Polaków z psami

13.08.2013 o godz. 13.00 w Warszawie podczas konferencji prasowej podsumowaliśmy badania nad problemami Polaków z psami przeprowadzone przez Wolontariuszy i organizatorów Kampanii WYCHOWUJĘ, NIE TRESUJĘ.

Czytaj dalej

13.08.2013 godz.13.00, Warszawa

Podczas konferencji prasowej w Warszawie we wtorek 13 sierpnia 2013 podamy opracowane statystyki badań nad problemami Polaków z psami, które Wolontariusze i organizatorzy Kampanii przeprowadzili w całej Polsce od czerwca 2011 do końca grudnia 2012 roku.

Przygotowaliśmy nie tylko informacje o tym, co w zachowaniu psów sprawia Polakom najwięcej trudności i kłopotów. Przygotowaliśmy także DARMOWY PORADNIK, jak rozwiązać wskazane przez Polaków problemy z psami! Szczegóły we wtorek 13.08.2013!

W telewizji o telewizji dla psów

1 sierpnia wystartowała w USA specjalna telewizja dla psów. Aneta Awtoniuk behawiorystka Azorres i Jasiek Kuroń – Ambasador Kampanii przekonywali widzów TVP1 i TVP Info, że psu potrzebny jest spacer, zabawa i kontakt z innymi psami oraz opiekunem, a nie kanał telewizyjny! Czytaj dalej

Kurier Szczeciński i Aneta Awtoniuk radzą jak zadbać o psa w upale

Gorące lato doskwiera psom. Do udaru cieplnego dochodzi, kiedy mechanizmy regulacyjne nie są w stanie utrzymać temperatury w normalnych granicach. Normalna temperatura psa to 38-39 stopni C.

Przeczytaj artykuł

Zakończyliśmy badania nad problemami Polaków z psami!

11 czerwca 2011 Wolontariusze i organizatorzy Kampanii Społecznej WYCHOWUJĘ, NIE TRESUJĘ rozpoczęli w całej Polsce badanie problemów Polaków z psami. Badania zakończyły się w grudniu 2012.

Właściciele psów odpowiadali na pytania nie tylko o ich subiektywnie odczuwane problemy z psami, ale także o metody wychowania oraz szkolenia psa i stosowane na co dzień akcesoria, typu smycze, szelki itp.

Przygotowujemy statystyki z ankiet badawczych i gdy tylko je opracujemy, natychmiast opublikujemy!

 

 

Bądź bratem, nie katem – Wychowuję, nie tresuję wspiera Zerwijmy łańcuchy

Psia behawiorystka Aneta Awtoniuk była gościem Czterech Pór Roku w radiowej Jedynce. Rozmowa dotyczyła 6 edycji akcji Zerwijmy łańcuchy organizowanej przez miesięcznik Mój Pies. Kampania WYCHOWUJĘ, NIE TRESUJĘ całym sercem wspiera akcję Zerwijmy łańcuchy.
Zapraszamy do wysłuchania rozmowy: Bądź bratem, nie katem

 

Pies na festiwalu muzycznym

Najlepiej, gdyby pies oglądał festiwalowe koncerty w telewizji, z dość cicho nastawionym poziomem dźwięku. Można oczywiście uprzeć się i zabrać psa ze sobą na festiwal, jakich wiele w wakacje, ale będzie to dla naszego zwierzęcia udręką.

Specyficzne dźwięki i inne sygnały komunikacyjne mają dla zwierząt duże znaczenie. Psy zwracają na nie szczególną uwagę. Mają też wrażliwe uszy, więc koncerty (szacuje się, że porządnie nagłośniony koncert to nawet 90 decybeli!) mogą spowodować uszkodzenie ich słuchu. Poza tym, psy mają aż 4 narządy odbierania zapachów i mogą mieć nawet 2 miliardy receptorów węchowych! Dla nich spotkanie z hałaśliwym tłumem ludzi oznacza totalną dezorientację.

Czytaj dalej

Warsztaty dla psiarzy Pomóż psu przetrwać Euro 2012!

Testy sprawdzające wrażliwość psów na nagłe dźwięki i pokonywanie toru zapachowego okazały się największymi atrakcjami warsztatów plenerowych Pomóż psu przetrwać Euro 2012! zorganizowanych w ramach Kampanii Społecznej WYCHOWUJĘ, NIE TRESUJĘ przez Agencję Jarosława Szczepańskiego SJ Consulting i Szkołę dla Psów AZORRES.

Czytaj dalej